איגרת צוות ניהול ומנהל בית החינוך

לקהילת אופק שלומות,

עם הכניסה לסגר הרביעי וברקע תמונות הלקוחות מסרט, הדמוקרטיה הגדולה בעולם עברה “ניסיון הפיכה” של אזרחים פורעי חוק שנכנסו באלימות לבית הנבחרים והתיישבו בכיסאם של ראשי הסנאט באמריקה.

קווים רבים של דמיון אפשר למצוא בין המציאות שלנו לבין התמונות מעבר לים, כמה רחוק וכמה קרוב. השיח בארץ מסית ומשסה, אלימות הולכת ומתגברת, הפחדה ואבדן אמון במנהיגות המשאירה כל אזרח לעצמו, לבד.

במציאות שלנו באופק עברנו מספר ימים שבהם עלה מספר המבודדים, מה שחייב אותנו להתמודד עם הקושי לקיים מערכת, ואת הלמידה והפעילויות, בצורה יציבה ומסודרת. עם קבלת המתווים של משרד החינוך נערכנו ללמידה מרחוק.

נתחיל את השבוע הבא בלמידה מרחוק של כל חניכי בית החינוך עד וכולל יום ג’ (12.1.21), זאת כדי לאפשר יציבות ויכולת קיום מערכת לימודית מלאה. נשמור על סדר היום ומערכת השעות, נבצע שינויים בהתאם ליכולת ולתנאים של הצוות והחניכים, נקיים חשיבה מחודשת בתחילת השבוע הבא, נשתף וניידע את הקהילה בהמשך.

חשוב לכולנו באופק לשמור על מניעת הדבקה, לדאוג למסגרת ומשמעות לחניכים, לשמור על הקשר עם החניכים כמיטב יכולת המורים והמחנכות, ולהמשיך את עבודת הצוות  תוך תמיכה ועזרה הדדית. ויותר מכל לנשום ולפתח גמישות.

בשבועות שחלפו קיימנו לצד הלמידה באופק ומרחוק פעילויות חינוכיות וחברתיות שהיוו עוגן ומשמעות לחלק גדול מהחניכים, חלק מהפעילויות התקיים בישובים, חלק באופק וחלק בטיולים. כל זאת, ככל שהמתווים אפשרו וככל שצוות בית החינוך נרתם והוביל עשייה זו יחד עם הצוותים החינוכיים, הריכוז החברתי והששני”ם. מצרף מספר תמונות לשיתוף בעשייה.

צוות אופק כולו עושה את המיטב האפשרי במסירות ומתוך אכפתיות לשלומם והצלחתם של החניכים כולם. הערכה רבה ממני לכל אחד מחברי הצוות ויישר כוח להמשך.

השבוע קיימנו מפגשים עם וועד ההורים, הוועד המנהל ועם צוות בית החינוך, במטרה לשתף, לאפשר התייחסות, להיות יחד בהובלה ובהתמודדות ולשמור על מסגרת ומשמעות מיטבית בתנאים שאינם מאפשרים ואינם מוכרים.

נמשיך לעדכן אתכם ההורים ואת הקהילה, חיזוק להמשך הסגר על כל המשתמע.

בריאות וסוף שבוע למנוחה,  

זיו וצוות ניהול

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Translate »
דילוג לתוכן