דבר יו”ר וועד הורים

הורים יקרים,

תחילת השנה נראתה לכולנו כעוד שנה, אף אחד לא הכין אותנו לאתגרים שיגיעו בהמשך…

היינו בעיצומו של תהליך חינוכי שיאפשר מצב בו  בית חינוך אופק “נקי בעישון ” בהמשך לתהליך ארוך שנמשך שנה עם ההנהלה ,הצוות ומועצת החניכים .

כמו כן קיבלנו החלטות  בדבר איסור שימוש בטלפונים סלולריים  בחטיבת הביניים  ולרגע נראו תופעות שלא נצפו בשנים האחרונות בהם חניכים  משחקים יחד בהפסקות האחד עם השני /יה .

דנו בנושא החינוך החברתי ,ערבי החברה ונושאים שוטפים כבכול שנה. הגיע החורף ואתו השיטפון הגדול שתפס את כולנו לא מוכנים.  ההתארגנות המהירה של כלל הגורמים הביאו לידי ביטוי את מה שאנחנו יודעים, ביטויים של ערכי    שותפות ,ערבות, מחויבות של צוות בית החינוך עד להגעת אחרון החניכים לביתו בשעות המאוחרות בלילה ,ורק לאחריו יצאו ההנהלה לביתם.

כאמור, חשבנו שצלחנו את האירוע המאתגר של השנה ואז  הגיע הקורונה וגם כאן נבחנו כולם ביכולות להתמודד עם מצבים שלא הכרנו בעבר. לצערנו אנו עדיין מצויים במצב זה ,ומתמרנים בין הרצון לשמור על בריאותם של החניכים, אנשי הצוות וכמובן המשפחות שלנו.

ככל שהעמיק המשבר  בית חינוך אופק פעל לתת מענה חינוכי במגבלות שהוטלו על כולנו. כאן המקום לציין את שיתוף הפעולה ההדוק לאורך כל השנה ובעיקר בתקופת המשבר של הנהלת בית החינוך עם וועד ההורים .

וועד ההורים הקים צוות מיוחד יחד עם הנהלת בית חינוך אופק במטרה לדון במשמעויות  וההשלכות הכספיות הנובעות מהמשבר. חלק מרכזי בדיון עסק בבחינת נושא החזרי תשלומי הורים  בשל השינוי באופי הפעילות בתקופת הקורונה.  הצוות גיבש מתווה שנוסח כהצעת החלטה לדיון עבור וועד הורים בדבר ההחזרים תוך ראיה כוללת של כלל ההיבטים והמשמעויות, גם כאן אציין את השיח פתוח ודברים הונחו על השולחן . המלצות הצוות המיוחד התקבלו פה אחד בוועד הורים.

אוסיף ואומר, במציאות שנוצרה נתקבלו החלטות במהלך תקופת הקורונה שלא תמיד ניתן היה להעלות את כלל השיקולים בכתב  אנו כוועד נחשפנו לכלל השיקולים והשתכנענו שזו ההחלטה הנכונה בעת שהתקבלה .

לסיכום :

אני רוצה להודות לחברי וועד ההורים ואני קורא להורים בשנה הבאה להצטרף אלינו לוועד.

חופשת קיץ מהנה ובטוחה,

 איתן גולן יו”ר וועד הורי בית החינוך וחברי הוועד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Translate »
דילוג לתוכן