איגרת המנהל

ימי קורונה / 17.4.20

להורי בית החינוך שלום,

במשך זמן ארוך חשבנו שכשיגיע ‘אחרי החגים’ יגיעו זמנים חדשים, כמיהה לחזור לשגרה ולמה שהכרנו, אך כפי שנראה כעת, המציאות השתנתה באופן עמוק יותר ולזמן ממושך יותר משחשבנו.

החניכים ואנחנו הצוות ממשיכים להיות בבית ולפתח דרכי הוראה ולמידה מרחוק, אנחנו ממשיכים להסתגל למציאות החדשה ולומדים לחיות ללא וודאות ובטחון כפי שהכרנו קודם. אחד התפקידים החשובים שלנו בתקופה חדשה זו הוא לברר מה חשוב ולעזור לחניכים למצוא את מה שחשוב מרחוק. הבנו שלמידה מרחוק מחייבת אותנו המורים יחד אתכם ההורים לגלות איך מרחיבים את יכולת הלמידה העצמאית של כל ילד.

יחד עם השאלות העולות לגבי הלמידה מרחוק, הולכות ומתגלות תובנות שעלינו לגבש תוך כדי תנועה ולהפוך לדרכי הוראה. הרשתות מוצפות בהצעות, תוכניות ואפשרויות מרובות כמו גם הרבה מומחים. אנו רואים את הקשיים ואת המורכבות החדשה של עבודת החינוך וההוראה ונמשיך לעשות כמיטב יכולתנו בשביל החניכים.

ביום ראשון ( 19.4.20 ) אנחנו חוזרים ללמידה והוראה מרחוק, מהבית. חזרה לאופק ולמידה בכיתות לא נראית באופק, כן יכולים להיות שינויים והסדרים חדשים ואחרים בהמשך. נפגוש את החניכים בכיתה הווירטואלית  ונעלה מדרגה במערך ההוראה והלמידה מרחוק  במטרה לחזק את החניכים למחויבות ולהתמודדות תוך שיפור היכולות ללמידה עצמאית ולקיחת אחריות.  

  1. מערכת השעות תועבר לחניכים היום ותהיה בהתאם לעקרונות הבאים: 
    א.התיעדוף בשכבות י”א וי”ב הוא לסיום הבגרויות בהצלחה. בשכבות אלה המערכת היא לשבועיים הקרובים והדגש הוא סיום המגמות ראשונות. מדי שבוע המערכות ישתנו בהתאם למועדי הבגרויות הפנימיות והחיצוניות.
     ב.        כיתות י’ מכוונות ללמידה במקצועות לבגרות (30%) ומקצועות החובה
      ג.          בכיתות ז’ עד ט’ יהיו בכל יום מפגש בוקר טוב עם המחנכ/ת בשעה 10:30 ואחרי כן 3 יחידות לימוד של 60  דקות בכל יום עד לשעה 15:00. לחניכי עתודה מדעית ומצוינות יהיו שיעורים נוספים.
  2. אנו מעבירים לחניכים דרישה לחובת נוכחות בשיעורים, כלומר נוכחות בה הם נוכחים ונראים (ולא במיטה..).
  3. דרישה להתמודדות וביצוע עבודות ומטלות.

אנחנו מתכוננים לתקופה ארוכה של למידה מרחוק, מהבית וזקוקים לשיתוף שלכם בקשיים המתעוררים, עזרה בהכנסת הילדים לסדר יום של למידה והתמודדות עם הלמידה.

בנוסף לקשר ולפניה שלכם למחנכות ולמורים אפשר לפנות לנציגי וועד ההורים ולאיתן גולן יו”ר הוועד, במייל: eitangolan900@gmail.com או בטלפון: 0507545992. כמובן גם אלי בחזרה למייל.  

בשבועות הקרובים אנו עומדים לפני טקסי יום הזיכרון לשואה ולגבורה ויום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, הטקסים יהיו וירטואליים במסגרת כיתתית ושיעור מחנכ/ת בהמשך לטקס.

יחד נתמודד עם האתגר שמציבה לנו מגפת הקורונה והמציאות החדשה, נחפש הזדמנויות לצמוח ולהעביר זאת גם לחניכים.

שבת שלום,

זיו והנהלת בית החינוך

Translate »
דילוג לתוכן