נפתחה ההרשמה ללימודים בבית חינוך אופק בשנה"ל תשפ"ב

לתלמידים העולים לחטיבה העליונה בשנה”ל תשפ”ב, בית חינוך אופק שבקיבוץ עברון מציע לכם להצטרף להצלחה; מגמות לימוד חדשניות, למידת חקר, חיי חברה ותרבות פעילים, אוירה כפרית וחינוך ערכי ברוח החינוך הקיבוצי.

שיעור הצלחה בבחינות הבגרות 87%
שיעור המתגייסים לצה"ל 90%
שיעור המדריכים בשנת שירות
30%

בית חינוך אופק, קיבוץ עברון

מגמות הלימוד שלנו

חינוך גופני

הלימודים במגמה מיועדים לכל תלמידה או תלמיד שרואים בספורט תחום עניין משמעותי. הלימודים במגמה מאפשרים מסגרת לימודית שתתמוך ותאפשר לספורטאים וספורטאיות פעילים לשלב לימודים ועיסוק אינטנסיבי בספורט. במגמה נעמיק את הידע העיוני והמעשי במדעי הספורט, הפעילות הגופנית והאימון. בוגרי המגמה זכאים ל-5 יחידות לבגרות והלימודים במגמה מוכרים לבונוס אקדמאי, בנוסף!

עיצוב מוצר

לימודי עיצוב תעשייתי במגמה מכשירים ומטפחים את הלומדים/ות בה כמעצבים צעירים בשיטת החקר האישי ועם אמירה אינטליגנטית, גמישות מחשבתית וכישורים מקצועיים טכניים. מיומניות המסייעות בביצוע הכנת מודלים בחומרים שונים, שרטוטים ופרזנטציה הכוללת חומרים דו ממדיים או שרטוטי ,תלת מימד שמלווים כל הגשת פרויקט.

מגמת צילום

בעולם שבו המדיה משחקת תפקיד משמעותי ובזמן שלכל ילד יש סמארטפון עם מצלמה, אנחנו במגמת הצילום מחזירים לשימוש את היכולת להתבונן לעומק. התלמידים שלנו לומדים להעריך מחדש את משמעות הדימוי המצולם ואת ערכו. בניגוד לטכניקה העכשווית והרווחת, של לחיצה על מסך ויצירת דימוי סתמי תוך שבריר שנייה, תלמידי מגמת הצילום מחזירים לפעולה פרקטיקה נשכחת.

מגמת תאטרון

מגמת התיאטרון שואפת לפתח מודעות, סקרנות והבנה של מאפייני המדיה התיאטרונית, מתוך רצון לכוון את התלמידים להיות צרכני תרבות ערניים ומעורבים. לפתח את הכישורים האישיים של כל תלמיד ולתת ביטוי אישי וקבוצתי במסגרת הכיתה (כקבוצה תומכת) תוך דגש על שיתוף פעולה בעבודת התיאטרון.

מנהיגות חינוכית לשינוי חברתי

מגמה חדשנית המבוססת על תכנית לימודים ייחודית שמפותחת באופק ומשלבת את לימודי הסוציולוגיה עם חינוך והובלת פרויקט התערבות חינוכי חברתי בקהילות הסובבות את בית החינוך.
מטרות המגמה: התנסות של התלמידים בהובלת שינוי חברתי על ידי התערבות חינוכית ואקטיביזם חברתי. -יכולת של התלמידים להתבונן במציאות החברתית, לזהות ולהמשיג בעיה או אתגר חברתי. - יכולת לפתח תכנית התערבות, ליישם את התכנית תוך מדידה והערכה שלה. -רכישה ופיתוח של כישורי מנהיגות תוך גיוס צוות לפעילות אקטיבית של שינוי חברתי.

מגמת רפואה

בבסיס התפיסה הרעיונית של המגמה עומדת ההכרה בחשיבות החשיפה של בני נוער לעולם הרפואה המתקדם של שנות האלפיים. הלימודים וההתנסות הקלינית ישפיעו על התנהגות בני הנוער כצרכני בריאות וכחוקרים לעתיד, יגבירו בקרב הלומדים את המודעות לרפואה מונעת ואת המודעות להתנהגות בריאותית והצלת חיים, ויחזקו את הפן החברתי של ערך ההתנדבות והתרומה לחברה. התלמידים במסגרת ההתנסות הקלינית יתנדבו במסגרות רפואיות שונות על פי בחירתם כמו מד"א, בית חולים, קופות חולים וכ"ו. התלמידים ילמדו נושאי לימוד מורכבים ומתקדמים, תוך שימוש בחשיבה רפואית ובהתנסות במצבים שונים .

מגמות במסגרת השילוב האיזורי

פרוייקט הדגל של המועצה האזורית גליל מערבי הינו השילוב האזורי. במסגרת הלימודים בשילוב האזורי תלמידים משלושת בתי הספר; אופק, סולם צור וכברי יכולים להיות מועמדים ללימודים במגמות בבתי הספר האחרים על בסיס מקום פנוי. היחוד של הפרוייקט הינו בכך שהוא מאפשר לכל חניך לבחור את כיוון ההתפתחות שלו ובכך אנו מגדילים את היצע המגמות במרחב עבור כלל תלמיד.

ofek logo - W

מהי מגמה? מהו אשכול?

מגמה היא מקצוע בחירה מורחב. כל חניך לומד במגמה אחת במסלול אתגר מב"ר וחנ"מ. במסלול העיוני בוחר החניך בשתי מגמות מתוך ההיצע המפורט בהמשך. חניכי כיתות ט' נקראים להשקיע מחשבה בבחירת המגמות, תוך התחשבות ביכולותיהם הלימודיות ובשטחי ההתעניינות שלהם. חניכים רבים בוחרים מגמות בהתאם לשאיפותיהם לעתיד, לכן חשובה מאד מעורבות ההורים בקבלת ההחלטות בנוגע לבחירת מקצועות מורחבים. אנו מחייבים כל חניך במסלול העיוני לבחור ללמוד בשתי מגמות. בחירה כזאת תעשיר את עולמו והשכלתו של החניך, ותהפוך את תעודת הבגרות שלו לאיכותית יותר.

Translate »
דילוג לתוכן